Šaranov sačuvao mrežu, Lamija šokirala PAO

ponedeljak 21.01.2019.
22:09

Neočekivan poraz atinskih "Zelenih" u poslednjoj utakmici 16. kola grčke Super lige.

Sportske.net

Iznenađenje u poslednjoj utakmici 16. kola grčke Super lige!

Fudbaleri Lamije savladali su Panatinaikos rezultatom 1:0 (0:0) i pobegli iz "crvene zone" bar do sledećeg vikenda.

Ekipa za koju nastupaju srpski internacionalci Bojan Šaranov i Marko Blažić (obojica počeli meč) slavila je zahvaljujući pogotku Fakunda Bartolija u sedmom minutu nastavka.

Domaćin je do pobedonosnog gola stigao akcijom u tri poteza. Lopta je posle prekida stigla iz šesnaesterca Bojana Šaranova na nekih trideset metara od gola Panatinaikosa, a potom je Džeronimo Barales glavom spustio za sunarodnika Bartolija koji iz prve tuče pravo u mrežu.

Šaranov je u 62. minutu refleksnom intervencijom nogom zaustavio šut Matijasa Johansona, a Panatinaikos je duboko u nadoknadi imao još jednu odličnu priliku za gol koju nije iskoristio Argiris Kampecis.

Zanimljivo je da je Lamija pre deset dana takođe savladala PAO na svom terenu istovetnim rezultatom, ali u grčkom kupu.

Bojan Šaranov je tako treći put od početka sezone uspeo da sačuva mrežu Lamije, pa ekipa iz centralne Grčke sada zauzima trinaesto mesto na tabeli ispred Janjine, Levadijakosa i Apolon Smirnisa.