Šaponjić heroj Benfike ''B''!

subota 16.03.2019.
18:13

''Zlatni Orlić'' srpskog fudbala postigao je još jedan važan gol za ''B'' tim lisabonske Benfike.

Beta/Dragan Gojić/Ds

U portugalskoj Segundi igra se 26. kolo, a Benfika ''B'' je danas prekinula seriju od tri uzastopna poraza.

Tim iz Lisabona je na svom terenu savladao ekipu Penafiela sa 2:1, a junak trijumfa domaćih bio je srpski napadač Ivan Šaponjić.

Dvadesetjednogodišnji Srbin je bio na klupi za rezerve do 82. minuta, kada je pri rezultatu 1:1 zamenio Dantasa, a samo pet minuta kasnije uspeo je da postigne pobedonosni gol za Benfiku ''B''.

Ovom pobedom, Benfika ''B'' se učvrstila na petom mestu na tabeli, sa četiri boda više i uz utakmicu više od Porta ''B''.

Šaponjiću je ovo peti gol u Segundi ove sezone, a utisak je da je postao specijalista za ulogu ''džokera'' sa klupe, jer mu, uizgleda, golgeterski bolje ide nego kada je starter.