Santi Mina koban po Real Sosijedad

Autor: Boban Filipović
nedelja 25.02.2018.
20:23

Posle bolne eliinacije u Ligi Evrope od Salcburga, Baski su pretrpeli poraz u prvenstvu na gostovanju u Valensiji.

EPA-EFE/EPA/Kai Forsterling

"Slepi miševi" su na svojoj 'Mestaji' savladali Real Sosijedad sa 2:1 u okviru 25. kola španske Primere.

Junak treće uzastopne pobede Valensije bio je Santi Mina, strelac oba gola za domaći sastav.

Mina je doveo svoj tim u vođstvo desetak minuta pre kraja prvog poluvremena poklonivši se na grugoj stativi na centaršut Montoje sa desnog boka, gosti iz San Sebastijana su izjednačili posle desetak minuta igre u nastavku preko Ojarzabala, da bi Mina svojim drugim golom na utakmici  doneo trijumf 'slepim miševima' u 68. minutu kaznivši kiks golmana gostiju Ramiresa.

Zanimljivo, Real Sosijedad je gotovo duplo više imao loptu u svom posedu od Valensije, uputio više udaraca ka golu od rivala, ali se ipak vraća kući praznih šaka.

Dodajmo da je poslednjih deset minuta za pobednički tim odigrao 'zlatni orlić' Nemanja Maksimović, Marselino ga je uveo u igru umesto Rodriga.

Valensija se ovim trijumfom vratila na dva boda zaostatka u odnosu na trećeplasirani Real Madrid, dok je Real Sosijedad deset pozicija niže na tabeli sa dvadeset bodova manje.