San Crne Gore srušen za četiri minuta, Mažić "pogurao" Škote ka baražu!

četvrtak 05.10.2017.
22:40

Uzbudljivi mečevi kvalifikacija za SP 2018, prošli Englezi i Nemci.

EPA-EFE/BORIS PEJOVIC

Fudbalska selekcija Crne Gore nije uspela da iskoristi šansu da se domogne baraža na SP 2018 pošto je večeras izgubila od reprezentacija Danske rezultatom 0:1.

Meč u Podgorici je praktično bio rešen posle dvadesetak minuta kada su gosti imali prednost golom Kristijana Eriksena, a teren je zbog povrede morao da napusti Stevan Jovetić.

Već u 16. minutu, Eriksen je sa dvadesetak metara pogodio sam ugao za 0:1 i doneo Dancima veliku prednost.

U 20. minutu iz igre je izašao povređeni Jovetić, a ušao je Đorđević i tada je bilo jasno da će Crnogorcima biti izuzetno teško do kraja meča.

Danci su uspeli da sačuvaju prednost i dođu do ključne pobede u borbi za drugo mesto.

Danci sada imaju tri boda više od Crne Gore i potreban im je samo bod u poslednjem kolu na svom terenu sa Rumunijom kako bi sačuvali drugo mesto.

Crnogorci u poslednjem kolu gostuju Poljskoj, tako da je jasno da su im šanse i više nego minimalne da se domognu drugog mesta.

U drugom večerašnjem meču ove grupe, i rezultatski nebitnom, Rumuni su savladali Kazahstan kao domaćini rezultatom 3:1, a heroj je bio dvostruki strelac Budesku, dok je treći gol dao Keseru.

Engleska je minimalnom pobedom na Vembliju nad Slovenijom overila prvo mesto u grupi F.

Englezi su večeras bili blago rečeno očajni, gotovo da nisu stvorili nijednu ozbiljniju šansu, osim kada je Rašford je u jednoj situaciji jedan na jedan neozbiljno probao da lobuje Oblaka.

Ipak, u poslednjim trenucima susreta, Hari Kejn je nastavio da teroriše ove jeseni i pogodio za 1:0 i tako izbacio Slovence iz trke za drugo mesto.

Ono što je mnogo važnije, Škotska je u drugom meču ove grupe uspela da pobedi Slovačku minimalnim rezultatom 1:0 i to autogolom Martina Škrtela u 89. minutu.

Ovom pobedom, Škoti su kolo pre kraja preuzeli drugo mesto u grupi sa 17 bodova, Slovaci imaju 15, a Slovenci 14 bodova.

Meč u Glazgovu obeležio je naš sudija Milorad Mažić koji je još u prvom poluvremenu pokazao dva žuta kartonu i isključio Maka već u 23. minutu i Slovake ostavio sa igračem manje. Mak je drugi žuti zaradio zbog simuliranja, pogledajte kako je Mažić odlučio da ga iskluči:

U poslednjem kolu, Slovenija dočekuje Škotsku, dok Slovačka ima siguran zicer sa Maltom na svom terenu.

Večeras je plasman na SP overila i selekcija Nemačke koja je u gostima savladala Severnu Irsku rezultatom 3:1.

Strelci za Nemce bili su Rudi, Vagner i Kimih, a Nemci su tako nastavili svoju čudesnu seriju pobeda u kvalifikacijama.