Šampionski Bajern, veče prelepih golova u Dortmundu!

subota 04.11.2017.
20:24

Tim Jupa Hajnkesa i u derbiju potvrdio sve bolju formu, ''Milioneri'' u sve većim problemima.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Derbi 11. kola Bundeslige pripao je Bajernu koji je kao gost ubedljivo savladao ekipu Dortmunda sa 3:1.

Ovo je već treći poraz ''Milionera'' u četiri poslednja kola, pa su sada sve dalje od vrha tabele, gde je Bajern sve usamljeniji.

Aktuelni šampion je odlično otvorio večerašnju utakmicu. Igrao se 17. minut meča, kada je viđena prelepa akcija gostiju koju je započeo Alkantara, nastavio Hames Rodrigez povratnom loptom za Robena, a sjajni Holanđanin sa ivice šesnaesterca maestralno šutira i Burki je nemoćan - 0:1.

Prava borba rasplamsala se na isteku prvih pola sata igre, kada je Jarmolenko imao idealnu priliku za izjednačenje, bio je oči u oči sa golmanom, Ulrihom, ali nije uspeo da ga savlada.

Samo minut kasnije, na drugoj strani velika prilika za Levandovskog, koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Burki odlično reagovao.

Dortmund uzvraća preko Kagave koji je zamalo bio neprecizan u 32. minutu, ali pet minuta kasnije sledi novi udarac za domaći tim.

Jošua Kimih je sa desne strane centrirao za Levandovskog, a najbolji strelac Bajerna majstorski reaguje i udarcem petom šalje loptu u mrežu - 0:2.

Finiš prvog poluvremena obeležio je još jedan promašaj Jarmolenka, a početak drugog i još jedna velika prilika za Levandovskog, kada je Burki još jednom fenomenalno reagovao.

Ipak, Bajern je večeras bio bolji rival, a potvrda toga stigla je u 67. minutu, kada je Alaba uputio centaršut u kazneni prostor, Levandovski nije uspeo da zahvati tu loptu, ali ona se otkotrljala u mrežu i gol je pripisan Alabi.

U finišu domaći su uspeli da ublaže poraz preko Marka Bartre u 88. minutu. Bio je to još jedan prelep pogodak večeras, Španac je iskosa sa leve strane uspeo da savlada Ulriha - 1:3.