Šampionska predstava Liverpula, Lakazet ono ne sme da promašuje!

• Autor: Milovan Longinov

• 28. septembar 2020.

• 22:52

Kako samo melje Liverpul, ali daleko od toga da Arsenal nije imao večeras šanse na Enfildu!

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom Enfildu ekipu Arsenala rezultatom 3:1 (2:1) u trećem kolu Premijer lige.

Arsenal je poveo golom Aleksandrea Lakazeta, ali su preokrenuli Mane i Robertson, da bi Žota potvrdio pobedu domaćih u finišu.

Liverpul je odigrao i večeras šampionski, mada, i dopustio je Arsenalu dva zicera koje je promašio Lakazet.

Liverpul je od prvog do poslednjeg minuta dominirao na terenu, igrao je presing po celom terenu i utisak je da u svakom trenutku svaki igrač Klopove mašinerije tačno zna gde treba da stoji i šta treba da radi.

Ipak, nije sve počelo tako dobro, pošto je u 25. minutu Robertson napravio veliku grešku i poklonio Lakazetu loptu, a Francuz bez problema matirao Alisona za 0:1.

Međutim, Liverpul ne bi bio Liverpul, a Arsenal ne bi bio Arsenal, da 10 minuta kasnije već nije bilo 2:1.

Već u 28. minutu, posle tri minuta od vodećeg gola Arsenala, Salah je šutirao iskosa sa leve strane, a Mane pokupio odbitak za 1:1.

Šest minuta kasnije, na sličnom mestu u pravom trenutku se u petercu našao Robertson i pogodio za 2:1.

Mogao je Liveprul da postigne još koji pogodak do odlaska na odmor, a u jednoj situaciji je i prečka sačuvala Lena, posle strašnog šutra Aleksandra-Arnolda, doduše lopta je usput zakačila jednog igrača na putu ka golu.

Baner 1

U drugom poluvremenu, Liverpul je nastavio da dominira, da vrši presing, neumorno po celom terenu, ali je u dve situacije olako dopustio Arsenalu dva zicera.

U oba navrata je odbrani pobegao Lakazet, ubacivši se i drugog plana, ali je oba puta šutirao očajno, traljavo, pa je Alison postao heroj sa dve intervencije.

Nakon takva dva promašaja i poklona, jasno je bilo da Arsenal neće dobiti još jednu ovakvu situaciju pred golom.

Na drugoj strani, Liverpul je nastavio da melje, Mane je imao dobru šansu, potom i debitant Žota koji je upravo zamenio Senegalca.

Žota je posle prvog pokušaja sa ivice kaznenog prostora, u 83. minutu propustio i situaciju jedan na jedan, posle sjajne asistencije Salaha.

Potom su isti igrači bili akteri u novoj šansi, Salah je neshvatljivo uzeo Žoti loptu sa noge, u čistoj poziciji, Egipćanin je pokazao koliko nekada ume da bude sebičan.

Ipak, nekoliko minuta kasnije, Žota uspeo da postigne pogodak, iz četvrtog pokušaja, pokupio je jedan odbitak i postavio konačnih 3:1.

Zanimljivo, ova dva tima sastaće se opet, na Enfildu za tri dana, u Liga kupu, gde će sasvim sigurno šansu dobiti većina igrača koja su večeras sedeli na klupi.