Autor: Boban Filipović
subota 23.12.2017.
16:29

Bešiktaš je propustio priliku da privremeno zauzme čelo tabele.

Imali su stambolski 'crni orlovi' šansu da pobedom u Sivasu na neko vreme preuzme lidersku poziciju, ali nije uspeo u toj misiji.

Sivaspor je oborio na pleća branioca titule prvaka Turske i savladao ga sa 2:1.

Sergej Ribaka je doveo domaćine u prednost već u petom minutu meča i ona je bila na snazi u narednih dvadesetak minuta, kada je Alvaro Negredo poravnao sa bele tačke.

Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 1:1, Bešiktaš je žestoko grizao i napadao, ali je golman Sive Asar 'spustio roletnu'.

Posle jednog kornera u finišu utakmice rezervista Goi postiže gol za 2:1, što je bio konačan rezultat utakmice jer su domaćini uspeli da sačuvaju prednost.

Reprezentativac Srbije Duško Tošić je odigrao ceo meč za goste iz Istanbula.

Bešiktaš će zbg ovog poraza ostati četvrti na tabeli, mogao bi da sklizne još tri mesta niže u slučaju da Kajzerispor, Goztepe i Trabzonspor upišu pobede u 17. kolu.