subota 18.11.2017.
16:25

I to kao gost. Spartak je pregazio Kuban kao plitak potok.

Epa/Antonio Bat

U derbiju 17. kola ruske Premijer lige moskovski Spartak je trijumfovao na gostovanju u Krasnodaru rezultatom 4:1.

Centralana figura utakmice bio je Luiz Adrijano, brazilski napadač je postigao prvi i treći i asistirao kod drugog gola Moskovljana.

Adrijano je doveo Spartak u vođstvo u osmom minutu igre, a posle njegove asistencije Ze Luis je duplirao prednost dvadeset minuta kasnije.

Gosti su na veliki odmor otišli sa dva gola prednosti, a promene rezultata nije bilo sve do finiša, kada je palo još tri gola.

Luiz Adrijano je u 86. minutu na asistenciju Promesa svojim drugim golom na utakmici praktično rešio pitanje pobednika, Krasnodar je tri minuta kasnije došao do počasnog pogotka, strelac je bio Pereira, a u 90-om Kvinsi Promes postavlja konačnih 1:4.

Spartak je ovom pobedom "preskočio" Krasnodar i dospeo na četrtvo mesto na tabeli ruske Premijer lige.

Ranije danas su odigrane još dve utakmice, moskovski CSKA se vratio na pobedničko kolosek pošto je slavio protiv fenejraša SKA iz Hrabovska kao gost sa 4:2 u matine terminu, a nešto kasnije Dinamo Moskva i Ahmat iz Groznog su remizirali u prestonici Rusije, bilo je 1:1.