• Autor: Milovan Longinov

• 15. oktobar 2016.

• 15:20

Konteov Čelsi konačno proradio, Lester pao na Stamford Bridžu.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom stadionu ekipu Lestera rezultatom 3:0 (2:0) u osmom kolu Premijer lige.

Antonio Konte je odlučio da igra u svojoj omiljenoj formaciji sa trojicom defanzivaca i to je urodilo plodom.

Čelsi je još u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika golovima Dijega Košte i Azara, a Mozes je u finišu postavio konačan rezultat.

Već u sedmom minutu, posle Azarovog kornera, Matić je prelepo petom asistirao Košti na drugoj stativi, a ovaj je rutinski zakucao u mrežu (pogledajte OVDE).

Posle 33. minuta, Čelsi je imao dva gola prednosti, posle dubinske lopte, Pedro je asistirao Azaru, a ovaj obišao golmana i pogodio mrežu za 2:0.

Čelsi je u drugom poluvremenu u potpunosti kontrolisao utakmicu, Konte je napravio jednu izmenu Čalobah je zamenio Pedra i upravo je on maestralno asistirao kod poslednjeg gola.

Mozes je odigrao dupli pas, Čalobah je petom proigrao Nigerijca, a ovaj pogodio prvi ugao za 3:0.

Lester je bio prilično neubedljiv, gotovo da nije ozbiljnije ugrozio gol Tiba Kurtoe, što znači da će Klaudio Ranijeri imati mnogo da radi kako bi podigao formu u nastavku sezone.