Sampdoriji gradski derbi, Đenova na dnu!

• 18. novembar 2012.

• 22:49

Poslednja utakmica 13. kola Serije A odigrana u Đenovi, gde je u gradskom derbiju Sampdorija osvojila sva tri boda i tako Đenovu ostavila na dnu tabele.

Fudbaleri Sampdorije uspeli su večeras da prekinu niz od četiri vezana poraza, trijumfom protiv gradskog rivala Đenove sa 3:1.

Na ''Luiđi Ferarisu'' domaći su poveli u 16. minutu golom Andree Polija, posle aistencije Enca Mareske, da bi domaći tim još više trijumfu približio Bovo, autogolom u 38. minutu meča.

Imobile je u 73. minutu dao nadu gostima da mogu da izbegnu poraz, nešto kasnije je i Vargas imao lepu priliku za izjednačenje, ali nije bio precizan.

Pobedu Sampdorije potvrdio je Ikardi, koji je u 88. minutu postavio konačnih 3:1.

Boško Janković je u gostujućoj ekipi bio u startnoj postavi i odigrao je svih 90 minuta, dok je Nenad Krstičić kod domaćih bio na terenu do 65. minuta.

Posle 13. kola, Sampdorija ima 13 bodova na 14. mestu, dok je Đenova posle petog uzastopnog poraza ostala prikovana za dno tabele sa samo devet bodova.