Sampdorija u naletu, "petarda" na gostovanju, Defrel na vrhu Serije A!

subota 15.09.2018.
22:52

Nakon ubedljive pobede protiv Napolija, ekipa iz Đenove slavila je i protiv novajlije u elitnom rangu.

Beta/Simone Arveda/ANSA via AP

Fudbaleri Sampdorije slavili su sa 0:5 (0:1) u četvrtom kolu Serije A protiv Frozinonea.

Poveli su u 10. minutu, nakon lepe akcije, Bareto pronalazi Kvaljarelu, a iskusni napadač sa par metara rutinski trese mrežu rivala za 1:0.

To je bilo sve od golova u prvih 45 minuta, a onda je u nastavku Dorija rasturila rivala.

Već nakon dva minuta, Kaprari hvata volej nakon centaršuta Kvaljarele sa leve strane i matira golmana domaće ekipe za 2:0.

U 54. minutu je bilo i 3:0, Andersen proigrava Defrela, ovaj se na ivici kaznenog prostora rivala lepo namestio na udarac i efektno zatresao mrežu Frozinonea.

Do četvrtog gola dolaze u 83. minutu, Kovnacki je bio precizan sa bele tačke, da bi tri minuta kasnije bivši napadač Sasuola i Rome Gregoar Defrel postigao još jedan pogodak, na asistenciju Gastona Ramireza. Bio je to njegov četvrti gol ove sezone i prvi je strelac Serije A sa tim učinkom.