Sampdorija sama sebe pobedila u Udinama

subota 30.09.2017.
19:56

Fudbaleri Udinezea slavili su na svom stadionu protiv ekipe iz Đenove, koja je za 90 minuta skrivila tri jedanaesterca, a pritom su veći deo susreta igrali i sa igračem manje.

Beta/Angelo Carconi /ANSA via AP

U okviru sedmog kola italijanske Serije A, Udineze je na "Dačija Areni" slavio protiv Sampdorije rezultatom 4:0 (1:0).

Poveli su golom Rodriga De Paula u 27. minutu, bivši igrač Valensije je bio precizan sa bele tačke.

Samo dva minuta kasnije, napadač gostiju Edgar Bareto zaradio je žuti karton, da bi 11 minuta posle toga dobio još jednu javnu opomenu, samim tim i isključenje.

To je olakšalo postao ekipi iz Udina, koja je u 66. minutu duplirala prednost, još jednom sa kreča. Ovoga puta siguran izvođač najstrože kazne bio je iskusni Maksi Lopez.

Isti igrač postigao je gol i u 85. minutu, asistirao mu je strelac prvog gola De Paul, a konačan rezultat postavio je Fofana, ponovo sa kreča, u poslednjem minutu sudijske nadoknade.

Udineze je ovom pobedom skočio na 14. mesto, ovo im je tek druga pobeda ove sezone, imaju čak pet poraza, dok je Sampdorija sada osma sa 11 osvojenih bodova, ali i utakmicom zaostatka.