subota 04.11.2017.
22:41

Sampdorija dobila 97. derbi Đenove, što joj je več četvrta pobeda u poslednjih pet kola Serije A!

Beta/Simone Arveda/ANSA via AP

U drugoj večerašnjoj utakmici 12. kola Serije A, Sampdorija je na ''Luiđi Ferarisu'' rezultatom 2:0 savladala gradskog rivala Đenovu.

Trijumf gostiju u ovom meču najavio je Ramirez, pogotkom u 24. minutu na asistenciju Zapate. Izdržao je duel sa protivničkim igračem u kaznenom prostoru Đenove i na kraju savladao i golmana za vođstvo Samdorije od 1:0.

Rezultatska neizvesnost trajala je sve do finiša meča, tačnije do 84. minuta, kada je Zapata ponovo asistirao, ovoga puta sa desne strane, a Kvaljarela postavio konačnih 2:0.

Sampdorija je ovom pobedom potvrdila odličnu formu, a Đenova je u sve većim problemima.

Nalazi se na pretposlednjem mestu, sa samo šest osvojenih bodova u prvih 12 kola.

Naš Darko Lazović je u poraženom tmu ušao u igru u 53. minutu, ali je bio na udaru nezadovoljnih navijača koji su negodovali pri svakom njegovom kontaktu sa loptom. Zamenjen je pet minuta pre kraja...