19:53

Fudbaleri Sampdorije upisali su novi trijumf u Seriji A, kako su u 27. kolu slavili kod kuće protiv "Delfina".

EPA/SIMONE ARVEDA

Na stadionu "Luiđi Feraris" u Đenovi, Sampa je slavila sa 3:1 (1:1).

Poveli su domaći golom Fernandeša u 18. minutu,  Portugalca je sa golom spojio sjajni Luis Murijel.

Ipak, gosti se vraćaju u 32. minutu, rezultat je poravnao preko Ćerija, kome je odlično asistirao Benali.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a Sampdorja je u drugih 45 minuta opravdala ulogu favorita.

Prvo je Bruno Fernandeš odlično pronašao Kvaljarelu koji glavom ponovo dovodi domaćina u vođstvo, da bi supertalentovani Patrik Šlik, na asistenciju igrača utakmice Bruna Fernandeša, postigao lep gol sa ivice kaznenog prostora za konačnih 3:1.

Sampdorija je sada deveta sa samo tri boda, ali i utakmicom manje od Fiorentine, dok je Peskara na dobrom putu da se vrati u niži rang, kako su poslednji sa svega 12 osvojenih bodova.