Sampaoli opet filozofira, Argentina vodila 2:0 pa dobila šamarčinu!

utorak 14.11.2017.
19:24

Horhe Sampaoli opet izmišlja formacije i sisteme, Argentina doživela šamar.

EPA-EFE/DAVID FERNANDEZ

Fudbaleri Argentine doživeli su poraz u Krasnodaru u prijateljskoj utakmici od Nigerije rezultatom 2:4 (2:1).

Ekipa Horhea Sampaolija brzo je stekla prednost od dva gola, a strelci su bili Ever Banega iz slobodnog udarca i Serhio Aguero, pogoci su pali u 27. i 36. minutu.

Ipak, u samoj završnici prvog dela igre, Keleči Ihenačo je smanjio rezultat na 2:1, a potom je u nastavku usledio totalni preokret.

Sampaoli je već na poluvremenu izveo Aguera, uveo Benedeta, a ubrzo ubacio i Alehandra Gomeza, Belušija, Riđonija, Insuu umesto Lo Selsa, Dibale, Di Marije, Pavona, menjao razne kombinacije u formaciji, i zasluženo "popio" tri komada.

Već u 52. minutu Ivobi je izjednačio na 2:2, a u 54. ke Idovu preokrenuo u korist Nigerijaca. Fudbaler Arsenala je u 73. minutu postigao svoj drugi pogodak za konačni preokret i pobedu Nigerije koja će naterati Sampaolija da ko zna koji put stavi prst na čelo kada uigrava raznorazne kombinacije i igrače.

Podsetimo, Lionel Mesi je dobio zasluženu poštedu na ovoj utakmici i ranije je otputovao u Barselonu sa ruske turneje.

12 Komentara

Yé-yé team
Wednesday, 15.11.2017
10:09

Ovo je prijateljska utakmica i normalno je da trener pravi razne kombinacij pa ove utakmice se zbog toga i igraju.

bokibole
Tuesday, 14.11.2017
23:03

nerazumem zasto selektor koji je inace doveden kao spasilac,i koji je Argentinu odveo na SP nemoze u prijateljskim utakmicama da isprobava razlicite formacije i igrace?Cemu onda igranje prijateljskih utakmica u Rusiji,pa nema kolonija argentinaca tamo,kao sto npr ima turaka u Nemackoj?

Djordjo COYG
20:55

Kakva golcina Iwobija...

Crveno boja ljubavi
20:52

Da je neka reprezentacija sa balkana odigrala 1u2 i pritom menjala formaciju bas u drugom pod istragom bi bila

po cetvrtu zvjezdicu
20:51

Porazi u prijateljskim tekmama i nisu bas tako losa stvar koliko se cini

S-I-M-K-E_
20:43

Ovaj Dibala,meni zaista nije jasno,momak ne zna da sutne loptu kada obuce dres Argentine...Imaju igraca manje kada je on na terenu,nevjerovatno.

Lecter
20:39

Kad sam procitao poslednju recenicu sve mi je bilo jasno. Ovi Argentinci ne mogu da pobijede nikog bez Mesija.

El Clásico leyendas
23:49

ne preteruj. imali su 2-0 sa Aguerom,Banegom,Di Marijom na terenu a onda ih je ovaj izveo i uveo neke anonimuse

S-I-M-K-E_
20:38

Najvise zelim od svih da Messi podigne boginju i osvoji Mundijal,ali to je sa ovom ekipom gotovo nemoguce,treba da se desi cudo...Cak Portugal ima vise sansi jer imaju boljeg trenera i takticki su jaca ekipa,organizovanija.Argentina nema organizaciju,Sampaoli je podbacio,nije dobro vodio Sevilju,a sada dobro ne vodi ni reprezentaciju...Po mom misljenju,ako Argentina nesto zeli da uradi na Mundijalu,morace dovesti nekog vrhunskog trenera.

The_Matrix
20:38

Pametan covek, u prijateljskim se proveravaju igraci i onda ce znati koga moze da pozove, a koga ne. I sutra niko ne moze reci da nije dobio sansu. A ne kao kod nas kada su se igraci testirali i prodavali u najbitnijim mecevima. Ovaj Benedeto mi je jedan od onih igraca koji se forsiraju zbog prodaje. Ikardi, Aguero i Iguain bi trebali da budu izbor selektora za napada

Ronaldo da Lima
20:35

Covek ne filozodira nego oprobava različite formacije kako bi video šta najbolje deluje na njegov tim, i daje šansu igračima koji ne igraju standardno u reprezentaciji. Čemu inače služe pripremne utakmice ? Zar je morao da igra sa najjačih statrnih 11 ?

amigo999
20:29

Pa covek testa razne kombinacije. To se radi na trening utakmicama i zato se i igraju trening utakmice...