Šampanjac na hlađenju, Siti na korak od titule!

subota 14.04.2018.
22:38

Fudbaleri Mančester Sitija oporavili su se nakon tri vezana poraza, kako su u 34. kolu Premijer lige savladali Totenhem na "Vembliju".

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Mančester Siti je odradio svoj deo posla, pa u slučaju da Junajted ne ostvari trijumf, do kraja runde već mogu i matematički da obezbede titulu.

Slavili su u Londonu protiv Poketinovih Sparsa, bilo je 1:3 (1:2) u korist "Građana".

Igrao se 22. minut, kada je Gabrijel Žesus prihvatio sjajan pas Vensana Kompanija, pa je lako matirao Uga Ljorisa za 0:1.

Samo tri minuta kasnije, francuski golman ruši Rahima Sterlinga u svom kaznenom prostoru, sudija Mos ga je počastio žutim kartonom, a gostima je dodelio jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ilkaj Gundogan.

Ipak, neizvesnost je u utakmicu vraćena u 42. minutu, Laport je pokušao da izblokira Eriksena, ali je klizećim startom tako zakačio loptu, da se ona od Danca odbila u mrežu nemoćnog Edersona, 1:2 na "Vembliju".

U nastavku, igrao se 64. minut kada je Gabrijel Žesus imao dobru priliku, ali je traljavo šutirao, lopta je otišla pored gola.

Nekih osam minuta kasnije, Sterling u šansi, ali defanzivci Totenhema blokiraju njegov udarac, "Građani" dobijaju samo korner.

U nastavku akcije, Siti ipak dolazi do gola. Žesus je dobro šutirao, Ljoris uspeva krajnjim naporima da sačuva mrežu, ali na odbitak naleće Sterling, koji vraća dva gola prednosti četi Pepa Gvardiole.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, Totenhem je pokušavao da dođe do gola i da tako uvede meč u neizvesnu završnicu, ali je Siti uspeo da sačuva mrežu i upiše trijumf koji ih je doveo na korak od osvajanja titule.

Nakon 33 odigrana meča Siti ima 16 poena prednosti u odnosu na Junajted, ali ekipa Žozea Murinja tek igra svoj 33. meč u sezoni, pa bi trijumfom "Đavoli" dodatno mogli da odlože proslavu gradskog rivala.

Totenhem je i dalje siguran na četvrtom mestu, imaju sedam bodova više od Čelsija i isti broj odigranih mečeva (33).