Samp pobegla iz zone ispadanja, da ne zaplačemo za Mihom?

• Autor: Boris Jovanović

• 08. decembar 2013.

• 16:57

Srpski stručnjak preporodio Đenovljane, pet bodova iz tri meča i Dorijani su sada preskočili Livorno, izašli iz zone najugroženiji timova. Lacio pao u Torinu, preokreti Verone i Kaljarija, Kjevo odneo bodove sa gostovanja Sasuolu

Sampdorija se mučila, pokušavala preko Edera ali su se Sicilijanci dobro branili. Nisu mnogo uradili pred protivničkim golom, probao je jednom Leto, ali je na poluvremenu bilo 0:0.

"Slonove" je načeo Eder, akrobacija "malog Kake", kako su ga svojevremeno zvali, uspeo je da savlada Frizona na radost "Marasija".

Mnogo bolja igra Dorijana u nastavku, nakon nekoliko opasnih napada, Kataniju je dotukao nakon sjajnog poteza Manolo Gabijadini.

Sa Mihajlovićem je Sampdorija osvojila pet bodova u prethodne tri utakmice i iskoračila iz zone ispadanja.

Golove možete videti ovde.

Malo pravog fudbla u Torinu, Poljak Kamil Glik se našao na pravom mestu u pravo vreme, pa su "Bikovi" poveli protiv Lacija. Zanimljivo da je Ernaneš postigao gol iz slobodnog udarca, ali je sudija Taljavento već svirao kraj poluvremena. U drugom delu Torino je sačuvao pobedu i čini se igra najbolju sezonu u ovom veku. Na sedmom su mestu na tabeli...

Posle dosadnog poluvremena u Modeni, Kjevo je kaznio par promašaja Sasuola, strelac je bio Francuz Tero. Atalanta je sjajnim golom "Tenka" Denisa poveo protiv Verone, najbolju šansu za izjednačenje je propustio Luka Toni. Ipak posle kornera je Huanito Gomez matirao Konsiljija za izjednačenje na "Bentegodiju". U finišu, Kacola ruši Kaću, Žorginjo ne greši sa bele tačke, preokret, Verona slavi, učvrstili su se na šestom mestu.

Đenova je golom Đilardina koji je već u 12. minutu nakon solo akcije matirao Avramova vodila na Sardiniji, ali su u finišu prvog poluvremena ostali bez isključenog Manfredinija. Kaljari je promašio par prilika, Markos Sau je 15-taj minuta pre kraja prevario Gamberinija i Antonija i matirao Perina. Brojčano jači Sardi u 95. minutu drugim golom Saua, posle akcije koju je počeo Ibraimi, donosi velika tri boda Kaljariju!

Bolonja - Juventus 0:2
Livorno - Milan 2:2
Napoli - Udineze 3:3
Roma - Fiorentina 2:1
Sampdorija - Katanija 2:0
Kaljari - Đenova 2:1
Verona - Atalanta 2:1
Torino - Lacio 1:0