16:53

Srpski reprezentativac pogodio u ubedljivom trijumfu Ajaksa u 'De Klasikeru'.

Epa/Olaf Kraak

Fudbaleri Ajaksa ubedljivo su savladaju Fejenord u okviru današnjeg 'De Klasikera'.

"Kopljanici" su slavili sa 3:0 (2:0) u okviru 10. kola holandske Eredivizije, a utakmica je praktično rešena u sedmom minutu.

Džeremaja Sent Juste zaradio je direktan crveni karton i tako ostavio gostujući tim da sledećih 80 i više minuta igra sa desetoricom.

Fejenord je samouništenje kompletirao u 22. minutu postigao autogol, a četiri minuta pre odlaska na odmor Zijeh je duplirao prednost domaćih.

Tačku na 'De Klasiker' stavio je Dušan Tadić u 80. minutu i to udarcem glavom! Na taj način Srbin je stigao do sedmog prvenstvenog gola u dresu Ajaksa, a desetog ako računamo i evropske utakmice.

Ajaks ostaje usamljen na drugom mestu sa pet bodova više od Fejenorda, ali i pet manje u odnosu na PSV Ajndhoven koji ima maksimalan učinak posle deset kola.