Šalke u stopu prati 'Milionere'!

• 09. februar 2014.

• 19:24

Utakmicom u Gelzenkirhenu, kompletirano je 20. kolo Bundeslige. Šalke se novom pobedom učvrstio na četvrtoj poziciji na tabeli.

U poslednjoj utakmici 20. kola Bundeslige, Šalke je pred svojim navijačima savladao Hanover rezultatom 2:0.

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Vodeći pogodak delo je Farfana u 39. minutu, ali posle sjajne akcije i odličnog prodora reprezentativca BiH Seada Kolašinca po levoj strani.

Kolašinac je na kraju poslao loptu na drugu stativu, gde je potpuno usamljen bio Farfan i nije mu bilo teško da savlada protivničkog golmana.

Samo pet minuta kasnije, mreža Hanovera se ponovo zatresla. Ovog puta, lepa akcija po desnoj strani, Farfan je uposlio Učidu, ovaj uputio povratnu loptu ka Huntelaru, koji je neočekivano propustio ka Mejeru, a ovaj sa nekih 13 metara snažnim šutem poslao u mrežu.

Oba gola pogledajte OVDE.

Dodajmo još i da se Sead Kolašinac istakao i u defanzivi, kada je sprečio gotovo siguran gol gostiju u jednoj stopostotnoj prilici.

Podsetimo, u nedelju je odigran i meč u Štutgartu, gde je Augsburg slavio kao gost sa ubedljivih 4:1.