Šalke u lošoj seriji, ''Farmaceuti'' ređaju pobede...

• 01. decembar 2012.

• 17:29

U iščekivanju velikog derbija u Minhenu, između Bajerna i Dortmunda, ovog popodneva je odigrano pet utakmica 15. kola Bundeslige. Drugoplasirani Leverkuzen nastavio sa pobedama, Šalke nikako da se vrati u pobednički ritam...

Fudbaleri Leverkuzena ostvarili su večeras i četvrtu uzastopnu pobedu u Bundesligi.

''Farmaceutima'' je večeras protiv Nirnmerga bio dovoljan gol Kislinga u 37. minutu za konačnih 1:0, pa sada Bajern uoči derbija sa Dortmundom (18:30h) ima sedam bodova preednosti na tabeli.

Za razliku od Leverkuzena, Šalke ni četvrtu utakmicu zaredom ne zna za pobedu. Doskora prvi pratilac Bajerna večeras je na svom terenu jedva došao do boda protiv Menhengladbaha. ''Koltovi'' su od 62. minuta vodili golom De Kamarga, a bod ekipi iz Gelzenkirhena doneo je mladi Draksler, četiri minuta pre isteka 90. minuta.

Minimalnu pobedu, ali u gostima, ostvario je i Štutgart u duelu sa domaćim Grojter Firtom. Jedini gol delo je Okazakija u 45. minutu, a ''Švabe'' su uspele da sačuvaju vođstvo, iako su od 53. minuta igrali bez isključenog Taskija. Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović odigrao je svih 90 minuta.

Igrača manje u drugom poluvremenu je imao i Majnc, ali je u finišu golom Šalaja stigao i do pobede nad Hanoverom. Konačno, Augsburg i Frajburg su podelili bodove, a meč je završen rezultatom 1:1.