Šalke opet razočarao...

• 15. decembar 2012.

• 21:27

Pre nekoliko nedelja, Šalke je bio prvi pratilac vodećeg Bajerna, da bi sada, na kraju prvog dela sezone, već pao u sredinu tabele.

Serija loših rezultata ekipe Huba Stevensa nastavljena je i u 17. kolu, Šalke je pred svojim navijačima poražen od Frajburga rezultatom 3:1.

Domaći tim je prvi stigao do gola, preko Farfana u 20. minutu, ali gostima iz Frajburga nije dugo trebalo da naprave preokret. Samo šest minuta kasnije, Rozental je izjednačio, da bi u 32. minutu Šmid doneo vođstvo gostima - 1:2.

To je bio rezultat prvog poluvremena, da bi trijumf Frajburga potvrdio Rozental, svojim drugim golom u 61. minutu - 1:3. (Golove pogledajte OVDE).

On je u 81. minutu isključen zbog dva žuta kartona, da bi zatim ''pocrveneo'' i nervozni napadač Šalkea Klas Jan Huntelar.

Šalke je tako u poslednjih pet utakmica osvojio svega dva boda, a Frajburg se posle druge uzastopne pobede probio na peto mesto na tabeli.

Ovaj meč je bio poslednji u okviru subotnjeg programa, a prethodno je najviše pažnje izazvala ubedljiva pobeda Leverkuzena.