Šalke nemilosrdan protiv ''fenjeraša''

• 18. mart 2012.

• 17:25

U pretposlednjoj utakmici 26. kola Bundeslige Šalke je kao gost deklasirao domaći Kajzerslautern koji ostaje prikovan za dno tabele.

Kajzerslautern je na svom ''Fric Valteru'' rano poveo, ali je ostatak meča protekao u znaku gostiju.

Na kraju - 1:4, Šalke se ponovo primakao trećeplasiranom Menhengladbahu na bod zaostatka.

Domaće je u vođstvo doveo Rodni u 3. minutu, a preokret je usledio u finišu prvog poluvremena.

Holtbi je u 39. minutu izjednačio, da bi Huntelar na isteku prvog dela igre doneo prednost gostima.

Posle samo šest minuta igre u nastavku, Raul je posle akcije sa Farfanom povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Farfan u 81. minutu.

Šalke sada na četvrtom mestu ima 50 bodova, a Kajzerslautern je poslednji sa svega 20 osvojenih bodova.