Šalke deklasirao ''Švabe'' i stigao Bajern na vrhu

• 21. januar 2012.

• 17:18

Osamnaesto kolo Bundeslige nastavljeno je današnjim utakmicama u kojima je najubedljiviji bio Šalke koji je pobedom nad Štutgartom iskoristio jučerašnji kiks Bajerna i stigao na deobu prvog mesta. Malo golova u ostalim mečevima.

U jednom od zanimljivijih mečeva 18. kola Bundeslige Šalke nije dozvolio iznenađenje na svom terenu protiv ekipe Štutgarta.

Šalke je trijumfovao rezultatom 3:1, a goste je ''načeo'' Matip već posle tri minuta igre. Sve dileme rešene su u drugom poluvremenu. Papadopulos je u 57. minutu duplirao prednost, da bi Draksler desetak minuta pre kraja postigao i treći gol za domaće. Štutgart je u finišu preko Okazakijastigao do počasnog gola.

Zdravko Kuzmanović bio je u startnoj postavi ''Švaba'' i odigrao je svih 90 minuta.

Za razliku od njega, Slobodana Medojevića nije bilo u sastavu Volfsburga koji je minimalnim rezultatom savladao gostujuću ekipu Kelna. Gol odluke postignut je u 78. minutu kada je Polter udarcem glavom krunisao odličan centaršut kapitena Treša i kaznio nekoliko velikih promašaja ''jarčeva'' u prethodnom periodu.

Minimalnu pobedu ostvario je i Frajburg, u derbiju začelja protiv Augsburga, a nešto ubedljiviji bio je Nirnberg u duelu sa Hertom.