Salcburgu ne treba odlaganje - odmorio napadače, opet pobedio! Fudbaler iz BiH nova opasnost za Zvezdu?

subota 18.08.2018.
18:54

Austrijski Salcburg nastavlja sa pobedama...

EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Najnoviju je ostvario danas, na svom terenu protiv ekipe Hartberga rezultatom 2:0, u četvrtom kolu šampionata Austrije. Salcburg i dalje ima maksimalan učinak, svih 12 bodova, uz gol razliku 9:1 i zauzima prvo mesto na tabeli.

Trener Salcburga Marko Roze danas je odlučio da odmori nekolicinu prvotimaca, pre svih napadače Dabura i Jaba, koji su tokom drugog poluvremena ipak ušli da ''osete igru''.

Priliku su, između ostalih, dobili fudbaleri iz BiH, Prevljak i Todorović i upravo je 23-godišnji Smail Prevljak bio strelac vodećeg gola u 49. minutu, na asistenciju Volfa. Isti akteri na sceni i deset minuta kasnije, ponovo Volf asistira, a Prevljak još jednom pogađa za konačnih 2:0.

Ekipa Salcburga sada se okreće utakmici protiv Crvene zvezde u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona, koja je na programu u utorak od 21 čas na stadionu ''Rajko Mitić'' u Beogradu.

Salcburg: Stanković, Haidara, Junuzović (Leitgeb od 84.), Minamino, Mvepu, Pongračić, Prevljak (Dabur od 75.), Todorović, Ulmer, Van der Verf, Volf (Jabo od 65.).

Klupa: Valke, Dabur, Daka, Leitgeb, Ramaljo, Samaseku, Jabo