nedelja 04.08.2019.
18:13

Odlična uvertira pred početak Premijer lige pripada Gvardiolinom timu.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Uzbudljiv meč na "Vembliju" je pripao Sitiju posle boljeg izvođenja jedanaesteraca pošto je u regularnom delu bilo 1:1 golovima Sterlinga i Matipa. Klaudio Bravo je bio nepremostiva prepreka za napadače Liverpula, posebno Mohameda Salaha.

Ono što smo očekivali dobili smo več u prvom poluvremenu.

Liverpul je imao svoje šanse preko Salaha, ali puleni Pepa Gvardiole su prvi zatresli mrežu svog rivala. Igrao se dvanaesti minut kada je Sterling odlično reagovao na Silvinu asistenciju i iz peterca savladao Alisona.

Nažalost, poluvreme je obeležila i povreda Liroja Sane koji je malo pre polovine susreta morao da izađe van terena, zamenio ga je Gabrijel Žezus.

Do kraja prvog dela igre imao je Sterling još jednu priliku, ali je Alison ovog puta bio mnogo sigurniji. Prvo poluvreme se završilo minimalnim vođstvom za "Građane".

Nastavak susreta donosi otvoreniju igru, prvu pravu priliku smo videli u 57. minutu. Van Dajk je odlično šutirao posle kornera, lopta je pogodila prečku i pala na samu liniju gola. Bravo je bio savladan, ali su defanzivci Sitija "očistili" situaciju.

Samo minut kasnije Salah se odličnim driblingom oslobađa svojih čuvara, jako šutira i pogađa stativu gola Sitija.

U 60. minutu Sterling je izašao sam pred Alisonom, međutim Brazilac koristi neodlučnost Engleza i spašava Liverpul.

U 77. minutu dobijamo izjednačenje. Van Dajk se odlično snalazi u šesnaestercu "Građana" i upošljava svog partnera iz odbrane, Matip glavom donosi 1:1.

Pet minuta kasnije Keita je mogao da donese potpuni preokret, ali je Bravo još jednom odlično reagovao i odbranio udarac sa nekih dvadesetak metara.

Salah nastavlja sa promašajima, ponovo je Bravo bio bolji od Egipćanina u završnici meča. Voker je sjajno reagovao u 92. minutu i izbacio loptu sa same linije posle još jednog šuta ponajboljeg igrača Liverpula.

Neverovatna opasada gola "Građana", Bravo brani pokušaj Šaćirija na samom kraju meča rezultat ostaje 1:1. Osvajača prvog trofeja odlučivaće penali.

Šaćiri i Gundogan su bili sigurni na otvaranju serije, Bravo čita Vajnalduma u drugoj seriji, Bernardo Silva donosi prednost "Građanima". Lalana pogađa u trečoj seriji, mladi Foden vraća prednost Sitiju. Oks snažnim šutem pogađa u četvrtoj seriji, Zinčenko uz malo sreće pogađa - Alison je bio blizu odbrane. Salah je bio siguran u petoj seriji, ipak Žezus sigurnim udarcem donosi pobedu Mančester Sitiju!

60 Komentara

Delgado
Monday, 05.08.2019
01:50

Prvo poluvreme lose drugo razvaljivanje sa nase strane.Alisonu gol na dusu,ali nema veze tek je nedelju dana trenirao bice to bolje.Ne sme se vise pocinjati sa sredinom bez keite ili cembrlena jednostavno samo onda ispucavaju na krila nema kreacije ni brzine

Consigliere 1927
Sunday, 04.08.2019
23:21

Ne znam sta se desilo sa Sitijem u drugom poluvremenu, koliko su bili bolji u prvom, toliko je Liverpul bio u drugom. Ali ipak trofej Gvardioli!

Nebojša
22:47

@sportske.net Hoce li biti ove godine lige u fantasy EPL ?

lpool
19:44

Lepa provera pred pocetak sezone, PL se oseca u vazduhu :D dobra tekma, vidi se da nam nedostaje svezine i naravno Mane u napadu.. Trent se malo raskrupnjao izgleda da jos raste decko, nadam se da ce ponoviti proslu sezonu ili mu ne gine promena pozicije :D

GoHardV3
21:58

Nomralno da se pl oseca uvazduhu cim je izgubljena utakmica u pitanju :D

noockey
22:27

Mnogo mi keita smeta ali mnogo. Mislim da je najveca rupa u veznom redu koju imamo. Kako covek prodaje lopte uvek na isti fazon. I trent je bio slab opasno, jedino je robertson na nivou od prosle godine a i salah je raspolozen. Fali mane....

Dimebag Darrell
19:30

Inače ne volim ovako nešto da pišem, ali ako Klop već neće sam da izbaci Hendersona, moja želja je da se on povrijedi i završi sezonu. Nakupio se lik svakako love, neka uživa u životu i ostavi se fudbala.

_mladen_
19:24

Ljudi Salahu je ovo drugi mec od kad je otisao na pauzu i izvaredno je kako je odigrao. Prvenstveno ceo mec, onda ucetvovao je u igri, zavrsnica ce doci kada uhvati tempo.

NikkiCFC
12:12

Sta cemo sa golmanom koji malo malo pa kiksne?

_mladen_
21:59

Njemu je takodje drugi mec, tako da... Nemoj ti previse da brines za Liverpul i Alisona, imas ti vece brige oko Celzija. :)

äxwell
20:43

Sta kiksne? Napucan sa 3m i to je tebi kiks!? hahahahha

BlueMoon
19:09

Ko god da je izabrao De Brujna za igraca utakmice taj nije bio uopste u dodiru sa istom.Vjerovatno je pogledao sastave i vidio da se tu nalazi De Brujn,najbolji igrac u oba tima,i samo ga zbog toga i odabrao.

Paul Kersey
19:04

Ne zna se ko je bio gori. Lfc bez Manea 30% slabiji. Henderson katstrofa. Ostali solidni. Salah dobar ali ne može sam. City je favorit za titulu. Kad su je uzeli bez De Brujnea, sa njim su još jači. Bar tako meni sad sve ovo izgleda.

El Clásico leyendas
19:23

kakav je to sampion Evrope koji ne moze sa plastikom da izadje na kraj?

19:36

niste jaki na kao Napoli koji vam odrzava cas fudbala.

Paul Kersey
15:36

Pa kad nismo jaki kao Atletiko da napravimo najveće poniženje u istoriji fudbalske igre;-D

Павле Ристић
08:23

Kakav je to šampion Evrope, pa znas kakav bato, to je onaj prvak evrope sto je bio 6 put osvajač Lige šampiona i što ga to čini najtrofejnim Engleskim klubom najelitnijeg takmičenja svih vremena. Eto takav je to PRVAK EVROPE. :D

18:42

Ne, pazi sada je to veci trofej i od PL..Ali da je Lvp uzeo ovaj tanjir onda bi to pljuvali..I nedao Bog da su se igraci Lvpa veselili kao sto su igraci Sitija...Ovde bi i to ismijavali..

NikkiCFC
12:14

Nije da cete i jedan da uzmete od ovih 7 mogucih...

The Red Army
11:49

Ovo se ne racuna kao trofej, inace da se racuna pa tek onda bi utd bezao liverpulu u trofejima posto je to utd osvajao skoro svake godine 😅

Paul Kersey
00:39

City je svakako zaslužio ovaj trofej jer je uzeo i PL i FA. Mi ćemo uzeti super kup Evrope :-)

Crveni Lucifer
19:07

Ako nije trofej sto si se toliko uzbudio? Ziv se polomi da dokazes da nije trofej ali imam novost za tebe, racuna se u zvanicne trofeje kao i liga kup kao i fa kup kao i super kup evrope, to sto ti je krivo jer ga niste uzeli pa to je samo tvoj problem

NikiEmpeHordSvezKing
18:33

Oni ne umeju da uzmu trofej u direktnoj borbi sa Sitijem.

äxwell
18:50

A da su uzeli onda bi to zvali sild ili precjenjena prijateljska..Al ovako je to trofej..Al naravno nije...

22:47

To pisi onima koji su pricali da Shield nije trofej . On se racuna u trofeje kao i svaki drugi superkup

BlueMoon
18:28

Liverpulovi igraci igrali kao da im zivot zavisi od utakmice,a sjecamo se izjave Klopa o tezini Komjuniti silda.Sve u svemu da Sterling nije promasio nemoguce bilo bi gotovo u devedeset minuta.Bravo za Brava,igrac utakmice.

_mladen_
18:45

Hahahah a jeste, a Sitijevu se suncali i pili limunadu 😂

äxwell
18:45

Po meni u prvom poluvremenu smo vidjeli da je Siti dao 150% i bukvalno se "presaugali"! Posle Lvp preuzeo kontrolu i imao milion zicera..Moglo je biti 5-1 lagano! I na kraju po veselju se vidjelo kome je mnogo znacio ovaj predsezonski sild..

bosnapd
18:24

Koliko su Redsi bili bolji sramota igrac lezi Sterling nece da loptu izbaci.

Mitar YNWA
18:22

Bili smo bolji ali ovi imaju nenormalnu srecu, opet izbacuju sa gol linije i to danas dva puta, opet dobijaju na penale kao Celsi i Lester i opet golmanima malo fali da odbrane ali lopta hoce pa hoce u gol, Kepi je isto ovako od ruke usla u gol kao i Alisonu, jednostavno sreca ih prati konstantno kako na zrebu tako i na terenu.

11:52

Pa dobro mogo i sterling da vas resi al ste imali i vi srecu

_mladen_
22:10

Pa i nije, imao je jos jednu sansu gde se spetljao i jednu gde je bio ofsajd, Salah je imao mnogo vise sansi, ali dobro sta je tu je.

L F C
18:19

Bolje smo odigrali, pogotovo u drugom poluvremrnu. Imali smo odlicnih sansi ali je bravo maestralno branio, a takodje je siti i imao srece kod one situacije na gol liniji. Ali dobro ponekad i bolji tim izgubi, sto smo danas i videli. Pohvale igracima i klopu na dobroj utakmici. Pozdrav i za moju bracu redse, glavu gore tek pocinje ono pravo. Cestitke igracima i navijacima sitija.
Y N W A

_mladen_
18:19

Dobra je utakmica bila, Siti ima neku neverovatnu srecu protiv Liverpula, koliko puta su pogodili okvir gola, pa dva puta ciste sa linije, od Alisona se odbija u gol. Mada mi se svidja igra Liverpula, Salahu je ovo bila druga utakmica i bio je odlican (znam da ce svi skociti zbog promasenih sansi, ali bice to bolje), Keita i Ox ce promeniti igru Liverpula. Bice ovo opet zanimljiva sezona, nadam se da ce Liverpul izgurati celu sezonu.

Red blood
18:19

Bez obzira na poraz posle penala,mislim da ce Liverpul dobiti dodatnu dozu samopouzdanJa.
Dobra utakmica.
Vidi se da vlada veliki rivalitet medju timovima..dosta grubih startova,netrpeljivost se vidi izdaleka..

äxwell
18:49

Iskreno sam ocekivao da ce nas Siti satrati danas..Zato sto smo bili neuigrani i nespremni na pripremama! Ali sada vidim da smo itekako spremni..Sild ko sild! Na kraju se ne broji kao trofej jer to nije svakako..

_mladen_
19:22

Ox i Keita, samo oni da ostanu zdravi i da lepo pocnu sezonu, bice to super. Sad da li ce biti dovoljno za titulu videcemo. Mislim da je kljuc upravo utakmice protiv Sitija, moraju im uzeti bodove i pobediti. Ovi sad vec imaju i previse srece protiv Liverpula, ta sreca se mora okrenuti.

IIIPlava Horda GGMU?
18:18

Alison prvi golman u istoriji koji je primio jedan gol kroz noge, ruke i usi, jos mu cini mi se Zinceko polomi ruke kod penala. Sebicluk Salaha ih je kostao kako ovog trofeja tako i PL, ono je bolno gledati. Sterling najgluplji igrac na terenu, do njegovog promasaja City bolji, posle toga Liverpul ih rasuo.

äxwell
18:18

Steta...Lvp mnogo bolji tokom utakmice al su izmasili sve zivo..I na kraju penali koji su lutrija..Srecom radi se o precjenjenoj prijateljskoj utakmici a ne pravom trofeju. Mali klub se veseli kao da su osvojili nesto bitno..Slicno Sparsima i njihovoj proslavi Audi kupa! Raduje prikazano fizicko stanje igraca Lvpa! Djeluju spremno, kao da su mogli jos jednu tekmu odigrati..Samo zavrsnica je ocajna, kao po obicaju..Bice opet "klanja" za titulu izmedju ova dva tima..

GoHardV3
18:17

Salah i Alison ocajni :D

19:21

Aloson smesan golman pa taj brani samo ono sto ide u njega a i to ke danas uspeo da primi cak dva puta hahahaha

krsta94
18:16

Salah mogao da da 5 gola na utakmici,uzasne zavrsnice.A i ove bas hoce vadjenje lopte sa linije ,prvo ona precka Dajka pa Volker vadi gol u zadnjem minutu.Da ne spominjem one milimetre u PL.Ali,barem smo ostavili dosta bolji utisak od njih. Nista cekamo pocetak Pl ,samo napred.

äxwell
18:18

Sreca ih prati predugo..Jednom ce ostati i bez te srece..

18:14

Slusah od luzera o nekoj zetvi trofeja kad ono mosa, nista onda nek cekaju super kup evrope da im dodje iscrpljeni i razbijeni celsi direktno sa old traforda, tu mozda na svezinu i urade nesto

Mitar YNWA
18:24

Ako budemo dobili Celsi to je zato sto smo kvalitetniji i imamo bolju igru a Celsi svakako necete dobiti na Old Trafordu je su bolji od vas i imaju kvalitetnijeg trenera.

Miletaaaaa
10:07

Boli njega taj jedan trofej s kojim ih opet preskacemo i ponovo zasjedamo na prvo mjesto kao najtrofejniji klub u Engleskoj! :)

19:14

Kvalitetniji mozda jeste ali oni nemaju luzerski mentalitet kao vi, mozete jedino na svezinu da ih dobikete jer ce biti isprpljeni i fizicki i psihicki nakon poraza na old trafordu