sreda 09.05.2018.
22:37

Fudbaleri Šahtjora iz Donjecka osvajači su ukrajinskog kupa za sezonu 2017/18.

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Izabranici Paula Fonseke slavili su u velikom finalu na "Dnjepar-Areni" rezultatom 0:2 (0:0), protiv velikog rivala, kijevskog Dinama.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi nakon samo dva minuta igre u nastavku ekipa iz Donjecka došla do pogotka.

Puno prostora je na desnoj strani imao Butko, on je to iskoristio da se što više približi kaznenom prostoru rivala, uputio je potom odličan centaršut ka Fakundu Fereiri, kojem nije bilo teško da sa par metar pogodi praznu mrežu Dinama.

Nekih 15ak minuta kasnije, slobodnjak za Šahtjor na oko 25 metara udaljenosti od gola Dinama, pucao je Rakitski pravo u gol, lopta je dobila čudnu putanji u prevarila golmana Dinama, ekipa iz Donjecka je povela sa 2:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Dinamo je bio poprilično loš na protivničkoj polovini, te je Šahtjor lako priveo posao kraju.

Ekipi iz Donjecka bio je to rekordni 12. put da su se domogli trofeja u Kupu Ukrajine.