• 24. jun 2020.

• 23:07

Liverpul slavio protiv Kristal Palasa.

Još samo bod je potreban Liverpulu da osvoji titulu prvaka Premijer lige.

Ekipa Jirgena Klopa je večeras uspela da savlada Kristal Palas bez ikakvih problema, bilo je ubedljivih 4:0 (2:0).

Tokom velikog dela utakmice Liverpul je imao i preko 70% lopte u svom posedu, Palas se branio i nije uspevao u toj nameri.

Počelo je šansom Firmina koji je propustio situaciju jedan na jedan, a onda u 23. minutu gol iz slobodnog udarca. Trent Aleksander-Arnold je uspeo da savlada Henesija na fantastičan način.

U 44. minutu 2:0, fantazija od pasa Fabinja, Salah je primio loptu i pokazao da je radio na završnici, bez problema je savladao Henesija.

Početkom drugog poluvremena još jedan gol u mreži Kristal Palasa. Igrao se 55. minut kada smo videli najlepši potez na meču, Fabinjo je opalio sa 25 metara, lopta se zakoprcala u mreži za 3:0.

Nije to bilo sve od Liverpula, uspeli su da stignu i do četvrtog gola.

Kontra domaćina, Salahova fantastična lopta za Manea koji ne greši i postavlja konačnih 4:0.

Liverpul čeka rezultat Mančester sitija, možda već u ovom kolu proslavi titulu prvaka, a u slučaju da "građani" pobede, dovoljan im je bod u sledećem meču upravo protiv Mančester sitija.

Inače, danas je Luka Milivojević igrao u drugom poluvremenu od 55. minuta.