23:07

Liverpul slavio protiv Kristal Palasa.

EPA-EFE/Phil Noble/NMC/Pool

Još samo bod je potreban Liverpulu da osvoji titulu prvaka Premijer lige.

Ekipa Jirgena Klopa je večeras uspela da savlada Kristal Palas bez ikakvih problema, bilo je ubedljivih 4:0 (2:0).

Tokom velikog dela utakmice Liverpul je imao i preko 70% lopte u svom posedu, Palas se branio i nije uspevao u toj nameri.

Počelo je šansom Firmina koji je propustio situaciju jedan na jedan, a onda u 23. minutu gol iz slobodnog udarca. Trent Aleksander-Arnold je uspeo da savlada Henesija na fantastičan način.

U 44. minutu 2:0, fantazija od pasa Fabinja, Salah je primio loptu i pokazao da je radio na završnici, bez problema je savladao Henesija.

Početkom drugog poluvremena još jedan gol u mreži Kristal Palasa. Igrao se 55. minut kada smo videli najlepši potez na meču, Fabinjo je opalio sa 25 metara, lopta se zakoprcala u mreži za 3:0.

Nije to bilo sve od Liverpula, uspeli su da stignu i do četvrtog gola.

Kontra domaćina, Salahova fantastična lopta za Manea koji ne greši i postavlja konačnih 4:0.

Liverpul čeka rezultat Mančester sitija, možda već u ovom kolu proslavi titulu prvaka, a u slučaju da "građani" pobede, dovoljan im je bod u sledećem meču upravo protiv Mančester sitija.

Inače, danas je Luka Milivojević igrao u drugom poluvremenu od 55. minuta.