subota 23.02.2019.
15:25

Fudbaleri Totenhema prekinuli su seriju od četiri trijumfa u PL u 27. kolu.

Beta/Martin Rickett/PA via AP

Izabranici Maurisija Poketina doživeli su poraz na "Turf Muru", Barnli je kod kuće bio bolji od "Pevaca" rezultatom 2:1 (2:1).

Vratio se Kejn na teren posle povrede, pripretio je u 16. minutu "Kleretsima", ali je za malo bio neprecizan.

Mogao je Barnli do gola u 34. minutu, ali je Ešli Barns tukao preko gola iz solidne pozicije.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi nakon pet minuta igre u nastavku Kejn odlično šutirao sa preko 20 metara udaljenosti, ali je Tom Hiton sjajnom paradom uspeo da sačuva mrežu.

A onda, 57. minut, Vud trese mrežu Sparsa nakon kornera za 1:0 u korist domaće ekipe.

Nije dugo trajala radost Barnlija, kako je u 65. minutu, nakon auta Rouza, Kejn pobegao odbrani "Kleretsa" i matirao Hitona za ekspresno poravnanje rezultata.

Krenuli su Sparsi u ofanzivu, ušao je i Fernando Ljorente umesto Vinksa, igrali su u tom trenutku sa tri špica, Kejnom, Sonom i Ljorenteom.

Ipak, umalo da Barnli već u 71. minutu vrati prednost, Hendrik je pokušao iz dobre pozicije, ali je tukao pored gola Sparsa.

Pokušao je potom Meknil u 77. minutu, ovoga puta Ljoris na visini zadatka, a onda 83. minut, Gudmundson šalje loptu pred gol gostiju, na pravom mesto našao se Ešli Barns, koji sa par metara lako trese mrežu "Pevaca" za 2:1.

Duboko u nadoknadi šansa za Sparse da ponovo dođu do izjednačenja, pokušao je Lamela, ali je Hiton sačuvao mrežu, ali i tri boda za ekipu Barnlija.

Neće Kejn po dobrome pamtiti povratak na teren, Sparsi su nakon četiri vezana trijumfa doživeli neočekivan poraz i čini se da su ispali iz trke za titulu, kako imaju pet bodova manje od Sitija i Liverpula, uz utakmicu više od "Redsa".

Barnli je vezao osmi meč bez poraza u PL, te su sve dalje od opasne zone.