SA - Osam golova na "Mapei" stadonu, Kvaljarela na koti 21!

subota 16.03.2019.
17:08

Premijera subotnjeg dela 28. kola Serije A nam je prikazala odličan i efikasan fudbal.

Sportske.net

Viđeno je osam golova na "Mapei" stadionu, gostujuća Sampdorija pobedila Sasuolo sa neverovatnih 5:3. Fabio Kvaljarela se golom dodatno udaljio od Ronalda i Pjonteka u trci za najboljeg strelca na "Čizmi".

Gosti iz Đenove su brzo došli do 0:2, strelci su bili Defrel i Kvaljarela u 15-tom i 36-om minutu.

Iskusni Italijan je upisao svoj 21. gol posle sjanog šuta sa dvadesetak metara.

Žeremi Boga, svojim prvim golom za Sasuolo, posle samo dva minuta vraća domaće i prepolovljava prednost Sampe.

Međutim, na prednost od dva gola za goste ubrzo vraća Lineti, igrao se 39. minut.

Rezultatom 1:3 se i otišlo na poluvremene, posle pauze domaći su izvršili dvostruku izmenu - teren su napustili Frančesko i Đuričić, a ušli Lokateli i Babakar.

Gosti su odmah u 46-tom minutu povisili na 1:4, sjajnu akciju Sampdorije završio je Denis Praet.

Alfred Dankan smanjuje na 2:4 u 63. minutu, ali se i Manolo Gabiadini upisuje u strelce u 72. minutu te ostaje prednost od tri gola za Sampdoriju.

Tačku na efikasno popodne na "Mapei" stadionu je stavio rezervista Babakar golom u nadoknadi drugog poluvremena.

Konačan rezultat u Ređo Emiliji jeste pobeda Sampdorije rezultatom 3:5!

Filip Đuričič je zamenjen na početku prvog poluvremena.