subota 14.09.2019.
19:58

Odigran je drugi meč trećeg kola Serija A.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Napolitanci su slavili na svom "San Paolu" sa 2:0, po gol u oba poluvremena postigao je Dris Mertens.

Izabranici Karla Anćelotija su iz prve prva prilike i stigle do prednosti. Akcija koja je počela sa leve strane aut-linije je krunisana sjajno asistencijom Di Lorenca sa desne strane terena, Mertens je odlično šutirao i doveo domaći tim u prednost. Igrao se 13. minut.

Imali su i gosti iz Đenove svoje šanse. Mogao je prošlogodišnji najbolji strelac Serije A Fabio Kvaljarela da utiša Napolitance pred kraj prvog poluvrmena, ali šut vremešnog Italijana je prošla pored leve stative.

Po povratku sa pauze Napoli nastavlja sa inicijativom i to im se isplatilo u 67. minutu. Rezervista Fernando Ljorente, koji je ušao dva minuta pre, je sjajno uposlio Belgijanca kojem nije bilo teško da postigne svoj drugi gol na utakmici. 2:0 u 67. minutu!

2:0 je i ostalo do kraja, u redovima Napolitanaca Nikola Maksimović je odigrao svih devedeset minuta, dobio je žuti karton u 7. minutu.