SA - "Lacijalima" dovoljno poluvreme, "Magarci" iznenadili u Bergamu, Empoliju duel "fenjeraša"!

Autor: Stefan Matić
nedelja 17.03.2019.
17:03

Nastavljeno je 28. kolo Serije A.

EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Rimljani nastavili pohod ka Ligi šampiona ubedljivom pobedom od 4:1 protiv Parme, Kjevo osvojio bod u Bergamu 1:1, Empoli nastavio beg iz donjeg dela tabele pobedom nad Frozinoneom 2:1.

Lacio je dočekao Parmu, Rimljani su odmah krenuli u napad što im je donelo vođstvo u 22. minutu.

Sergej Milinković-Savić je odlično proigrao Marušića po desnoj strani, Crnogorac postiže svoj prvi gol u Seriji A ove sezone.

Sledio je šou Luis Alberta, Španac je postigao dva gola u roku od 12 minuta.

Prvo je realizovao najstrožu kaznu u 26. minutu da bi u 38. minutu doneo tri gola prednosti Rimljanima.

Zavesu na prvo poluvreme je spustio Lulić svojim pogotkom u 44. minutu posle sjajnog proigravanja Alberta iz kornera. Bosanac je doneo 4:0 sjajnim udarcem sa nekih dvadesetak metara.

U drugom poluvremenu Parma stiže do utešnog pogotka preko Sprocatija, golu Italijana je kumovala velika konfuzija u odbrani "Lacijala".

U Bergamu nije krenulo kako su domaćini hteli, "fenjeraš" Kjevo prvo stiže do vođstva golom Međorinija u 32. minutu.

Po povratku sa pauze Atalanta preuzima inicijativu i stiže do izjednačenja preko Iličića koji koristi odličnu asistenciju Zapate u 55. minutu.

U derbiju donjeg dela tabele videli smo duel Empolija i Frozinonea.

Prvi do vođstva stižu domaćini preko Kaputa! Igrao se 20. minut kada kapiten Empolija koristi penal, koji je prethodno bio dodeljen VAR tehnologijom.

Empoli udvostručuje svoju prednost preko Marka Pajaca! Hrvat koristi lep pas Krunića i postiže drugi gol na utakmici, igrao se 38. minut.

Frozinone se nije predao i nadu gostima donosi rezervista Valzania, sjajnim golo u 70. minutu.

Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta zabeleživši jednu asistenciju za domaćina.

Filip Đorđević je za Kjevo zaigrao od 78. minuta.

Lacio 4:1 Parma
Atalanta 1:1 Kjevo
Empoli 2:1 Frozinone