14:22

Na premijeri 18. kola Serije A, četa Simonea Inzagija upisala je novi trijumf.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

Lacio je slavio na "Olimpiku" protiv Krotonea, bilo je 4:0 (0:0) za domaćina.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, zabeležen je bio samo jedan žuti karton, a zaradio ga je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

U nastavku, nakon 11 minuta igre, mlađi brat zvezde Mančester Junajteda Romelua Lukakua, Džordan, postiže gol za vođstvo Lacija. Asistenciju je upisao Ćiro Imobile.

Samo 10 minuta kasnije, igru je napustio srpski internacionalac Sergej Milinković-Savić, koji je danas pružio nešto slabiju partiju u odnosu na ono na šta smo navikli od njega, posebno u poslednje vreme.

Nije na svu sreću Lacijalima ni bio potreban SMS u punoj snazi, rutinski su slavili protiv Krotonea, a pobedu je u 78. minutu overio najbolji strelac ekipe Imobile, svojim 16. golom u Seriji A ove sezone, čak 22. u svim takmičenjima.

Senad Lulić je potom u 86. minutu povisio na 3:0, da bi konačan rezultat postavio Felipe Anderson. Treba napomenuti i da je Dušan Basta presedeo čitav meč na klupi za rezervne igrače "Nebeskoplavih".

Nakon ovog susreta Lacio ostaje peti na tabeli sa 36 osvojenih bodova, Krotone je 16. sa 21 bodom manje.