petak 12.10.2018.
22:26

Brazilci su u prijateljskom meču u Saudijskoj Arabiji slavili, možda ne toliko ubedljivo koliko se očekivalo.

Epa/Tolga Bozoglu

Selekcija Saudijske Arabije ja dočekala Brazil u prijateljskoj utakmici, a gosti iz Južne Amerike su slavili sa 0:2 (0:1).

Nejmar je imao dve solidne šanse u prvih 20ak minuta, ali nije uspeo da zatrese mrežu protivnika.

Igrao se 24. minut kada je to uspeo da uradi Gabrijel Žesus, ali je njegov pogodak ipak poništen zbog ofsajd pozicije.

Ipak, napadač Mančester sitija je u 43. minutu bio daleko od ofsajd pozicije, dobio je dobru loptu od Nejmara i matirao golmana Saudijaca za 0:1.

U nadoknadi vremena prvog dela igre još jedan gol za "Karioke", postigao ga je Kutinju, ali je i njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Pripretio je Nejmar nakon 10ak minuta igre u nastavku, ali je Al Ovais uspeo da ukroti njegov udarac lepo paradom.

Samo par minuta kasnije retka prilika za domaćina, tik pored leve stative šutirao je Al Faraž.

U 85. minutu Saudijska Arabija ostaje i sa igračem manje, crveni je dobio golman Al Ovais, sudija ga je poslao na tuširanje nakon pregledavanja snimka.

Pripretio je i Markinjos u 89. minutu, ali nije bio precizan, da bi u šestom minutu nadoknade konačan rezultat postavio Aleks Sandro, na asistenciju Nejmara.

Brazil: Ederson, Fabinjo, Markinjos, Pablo, Aleks Sandro, Fred (Lukas), Kazemiro (Valas), R. Avgusto, Kutinjo (Artur), Gabrijel Žesus (Ričarlison), Nejmar

Saudijska Arabija: Al Ovais, Al Burjak (Movalad), Havsavi, Albulajhi, Al Šahrani, Al Mogavi (Garib), Ogajf, Al Faraž, Al Biši (Al Šehri), Babir (Malajekah), Al Davsari (Abdulgani)