sreda 25.10.2017.
20:25

U okviru 10. kola italijanske Serije A, ekipa iz Bergama slavila je na svom terenu.

EPA/PAOLO MAGNI

Izabranici Đan Pjera Gasperinija trijumfovali su na svom stadionu protiv povratnika u najviši rang, ekipe Verona, sa 3:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali su fudbaleri domaće ekipe to promenili nakon samo pet minuta igre u nastavku.

Papu Gomez je bio u dobroj situaciji, ali je odbrana Verone uspela da mu oduzme loptu, na nju je naleteo Frojler, koji je rutniski šalje u mrežu gostiju za 1:0.

Devet minuta kasnije, strelac prvog gola pronalazi bivšeg vezistu Fiorentine Josipa Iličića na ivici kaznenog prostora, a Slovenac efektnim udarcem povećava prednost Atalante.

Konačan rezultat postavio je vezista Kurtić, na asistenciju Gosensa u 75. minutu susreta.

Atalanta je nakon odovo trijumfa skočila na osmo mesto na tabeli, dok je Verona ostala u zoni ispadanja sa šest bodova, devet manje od večerašnjeg rivala.