Rut‌ina Mančester sa "Grnčarima", šta će tek biti kad stigne najavljeno pojačanje!

• 15. januar 2018.

• 22:51

Kraća pauza od ludog prazničnog rasporeda prijala je dobro Murinjovim pulenima, koji su više nego rutinski slavili na svom stadionu protiv Stouk Sitija.

Rut‌ina Mančester sa
Izabranici Žozea Murinja savladali su Stouk Siti na svom stadionu rezultatom 3:0 (2:0).

Od starta su "Đavoli" krenuli žustro ka golu gostiju, a to im se isplatilo već u devetom minutu.

Pogba je prosledio loptu do Valensije, ovaj se namestio na udarac slabijom, levom nogom i fantastično matirao nemoćnog Batlanda sa ivice šesnaesterca.

Usledila je nešto bolja igra gostiju, zaboravljeni Stiven Ajrlend se našao u dve dobre prilike, a onda je Čupo-Moting propustio najbolju u 26. minutu.

Šutirao je sa ivice peterca, ali je odbrana uspela da izblokira njegov volej, stiče se utisak da je napadač trebalo da pusti loptu Kurtu Zumi, koji se nalazio u boljoj poziciji.

A onda, 12 minuta kasnije, Junajted kažnjava goste za propuštene prilike, Pogba je maestralno uočio da je Marsijal sam na ivici šesnaesterca, odlično ga je proigrao, a ovaj još bolje šutirao, Batland još jednom nemoćan, poveli su domaći fudbaleri sa 2:0.

Imao je Stouk do kraja prvog dela igre još dve solidne šanse preko Zume i Šaćirija, ali je mreža Davida De Hee ostala netaknuta.

U nastavku, potpuna dominacija Mančestera.

Najpre je Marsijal imao šansu u 59. minutu, Batland je uspeo da sačuva njegov udarac iz dobre pozicije.

Onda je Mata imao dve prilike u samo par minuta, u dva navrata ga je odlično proigrao Džesi Lingard, ali je Španac bio neprecizan. Prvo je šutirao pored gola, potom i preko.

Zatresao je Mata mrežu samo nekoliko sekundi nakon druge pomenute prilike, Lukaku je pucao, Batland mu je odbranio udarac, da bi Lingard potom ponovo proigrao Matu, ovaj pogađa mrežu gostiju, ali iz ofsajd pozicije.

Inicijativa se isplatila u 72. minutu, Marsijal je prograo Lukakua, ovaj se odlično snašao u kaznenom prostoru gostiju, namestio se na levicu i matirao golmana Stouka za 3:0.

Lukaku

Nastavila se inicijativa "Đavola" uprkos velikom vođstvu, a odličnu priliku je u 83. minutu imao Marksu Rašford. Udario je loptu popularnom "štiklom", ali je Batland bio oprezan, te je sačuvao svoju mrežu.

A onda, u 86. minutu, velika šansa za goste da dođu do počasnog gola, bivši igrač Junajteda Dijuf je izbio sam pred De Heu, ovaj ga je odlično zaustavio, lopta se ponovo odbila do Senegalca, koji je iz drugog pokušaja loptu poslao pored gola.

Do kraja nije bilo promene rezultat, Junajted je rutinski slavio, te je prišao na 12 bodova zaostatka vodećem gradskom rivalu, Mančester Sitiju, a što je još važnije, pobegli su Čelsijui Liverpulu na drugom mestu, imaju sada tri boda više od "Plavaca" i "Redsa".

Odlično su odigrali Murinjovi puleni, konačno je Portugalac imao većinu igrača na raspolaganju, a rezultat je bila ubedljiva pobeda na svom terenu.

Mogli bi "Đavoli" da dobiju i veliko pojačanje do kraja januarskog prelaznog roka, a više o tome čitajte OVDE.

Stouk ostaje prvi ispod crte, sa 20 bodova iz 23 odigrana susreta.