Rusija - Novi kiks Anžija!

• 19. jul 2013.

• 21:26

U petak odigrana premijerna utakmica drugog kola šampionata Rusije. Posle remija protiv Lokomotive u prvom kolu, Anži doživeo i prvi poraz, na gostovanju moskovskom Dinamu.

U prvoj utakmici drugog kola ruske Premijer lige, Dinamo je u Moskvi savladao ekipu Anžija rezultatom 2:1.

Moskovljane je ka prvom trijumfu u novoj sezoni poveo Solomatin u 27. minutu, a samo šest minuta kasnije novi problemi za goste - crveni karton za Evertona.

Brojčano slabiji na terenu, fudbaleri Anžija ipak uspešno odolevaju u većem delu meča, a u 83. minutu stižu i do izjednačenja, golom Sambe.

Međutim, sam finiš ipak je pripao domaćem timu, koji je u 90. minutu iznudio jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Voronjin za konačnih 2:1.

U ekipi Dinama, kao i obično, Marko Lomić je odigrao svih 90 minuta.

Posle ovakvog ishoda, Dinamo sada ima 4 boda, a Anži je ostao samo na jednom.