Rusija - Nezadrživi Zenit!

• 11. avgust 2012.

• 20:57

U derbiju četvrtog kola ruske Premijer lige, vodeći Zenit ostvario novi trijumf, i to veoma ubedljiv protiv moskovskog Spartaka. Lokomotiva remizirala sa Alanijom, Terek bolji od Volge.

Fudbaleri Zenita nastavljaju sa pobedama u šampionatu Rusije. Ekipa iz Sankt Petersburga danas je na svom terenu deklasirala ekipu Spartaka iz Moskve rezultatom 5:0.

Kanunikov je u 15. minutu započeo seriju golova, koja je nastavljena u drugom poluvremenu. Bistrov je u 52. minutu duplirao prednost domaćih, da bi Širokov u 61. minutu povisio na 3:0.

Šest minuta kasnije Fajzulin je postigao četvrti gol, a konačnih 5:0 postavio je Širokov svojim drugim golom u 87. minutu.

Zenit je taklo ostao na čelu tabele sa maksimalnih 12 bodova. Spski reprezentativac Aleksandar Luković bio je u startnoj postavi domaćih, a zamenjen je u 54. minutu.

U ostalim današnjim mečevima četvrtog kola, Lokomotiva i Alanija u Moskvi su igrale nerešeno, 2:2, dok je Terek na svom terenu bio bolji od Volge rezultatom 2:0.