• 04. maj 2014.

• 17:20

Dva kola pre kraja sezone u ruskoj Premijer ligi, neizvesnost u borbi za šampionsku titulu dostigla vrhunac. Po bod razlike između prve tri ekipe!

Ovaj vikend u Rusiji obeležio je derbi, duel dve prvoplasirane ekipe - Zenita i Lokomotive.

Meč je odigran u Moskvi, a konačan ishod (1-1) je najviše odgovarao trećeplasiranoj ekipi CSKA, koja se sada aktivno uključila u borbu za titulu.

Gosti iz Sankt Petersburga poveli su u 35. minutu, golom Rondona i minimalnu prednost su čuvali u narednih četrdeset minuta.

Bili su praktično na pragu pobede kojom bi praktično eliminisali Moskovljane iz borbe za tron, ali je u 75. minutu golman Zenita Lodigin ispustio loptu, što je na najbolji način iskoristio Tkačev i doneo izjednačenje Lokomotvi na konačnih 1:1.

Ovo je prva utakmica koju Zenit u domaćem šampionatu nije dobio od dolaska novog trenera Andrea Viljaša Boaša, a posle ovakvog epiloga stanje na vrhu tabele izgleda ovako:

Zenit 60 bodova, Lokomotiva 59, CSKA 58...

Još dva kola su ostala do kraja sezone, jasno je da ćemo prisustvovati dramatičnoj završnici.

Lokomotiv - Zenit 1-1, highlights, 04.05. HD by dm_525b2245553f8