Rusija - CSKA i Anži ređaju pobede

• 16. septembar 2012.

• 20:26

Neočekivani poraz Zenita od Tereka danas su iskoristili CSKA i Anži, koji su novim pobedama pretekli na tabeli aktuelnog šampiona.

CSKA je na svom terenu u Moskvi savladala ekipu Alanije sa 2:0, što je moskovskom timu već peti uzastopni trijumf.

Oba gola za Moskovljane danas je postigao Keizuke Honda, u 49. i 85. minutu. Srpski reprezentativac Zoran Tošić je bio u startnoj postavi domaćih, a zamenjen je u 70. minutu meča.

Anži je bio još ubedljiviji protiv Muslinovog Krasnodara. Eto i drugovi slavili su rezultatom 5:2, a sjajni Kamerunac se dva puta upisao u strelce - u 14. i 87. minutu.

Inače, drugi gol za goste postigao je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Ognjen Vranješ u 52. minutu.

Konačno, Rostov je golom Holende u 62. minutu na svom terenu savladao ekipu moskovskog Dinama, u čijim je redovima Marko Lomić odigrao svih 90 minuta.

Na tabeli, posle osmog kola Premijer lige Rusije vodi Terek sa 19 bodova, CSKA ima 18, Anži 17, a Zenit 16 na četvrtom mestu.