Rusija - ''Armejcima'' dupla kruna!

• 01. jun 2013.

• 14:58

Posle osvajanja šampionske titule, ekipa moskovskog CSKA trijumfovala i u nacionalnom Kupu, savladavši u uzbudljivom finalu ekipu Anžija.

Ekipa za koju nastupa i reprezentativac Srbije Zoran Tošić završila je sezonu sa dva osvojena trofeja!

Posle šampionske titule, CSKA je u subotu osvojio i trofej nacionalnog Kupa, u veom neizvesnom i dramatičnom finalu protiv ekipe Anžija.

Meč je posle regularnih 90, a onda i dodatnih 30 minuta završen bez pobednika, rezultatom 1:1, pa je odluka pala u penal-seriji, gde su se ''Armejci'' bolje snašli i osvojili još jedan trofej.

Inače, CSKA je poveo još u 11. minutu, golom Muse, da bi Anži izjednačio sjajnim golom Lasane Dijare, koji je udarcem sa dvadesetak metara poslao loptu u sam gornji desni ugao protivničkog gola.

Moskovljani su u velike probleme upali od 87. minuta, kada je isključen Vernblom, ali ekipa Anžija u produžecima nije uspela da iskoristi brojčanu prednost, posle čega je poražena u penal-seriji.