Rusija - Anži jedva do boda, pobede Rubina i Spartaka

• 29. jul 2012.

• 21:18

Danas su odigrane još tri utakmice drugog kola šampionata Rusije. Najviše uzbuđenja bilo je u duelu Rostova i Anžija, gde su gosti sa igračem manje došli do boda u nadoknadi vremena.

Fudbaleri Rostova bili su na pragu pobede nad favorizovanim Anžijem. Imali su prednost od 2:1 i igrača više tokom drugog poluvremena, ali su gosti u nadoknadi vremena uspeli da izbegnu poraz.

Meč je završen rezultatom 2:2, a gosti su od 30. minuta igrali bez isključenog Jusileja. Ipak, Tagirbekov im je u 49. minutu doneo vođstvo od 1:0, koje je bilo na snazi sve do 75. minuta kada je Kiričenko iz penala izjednačio na 1:1.

U 88. minutu Holenda donosi preokret domaćima, činilo se da su gosti na kolenima, ali je Tagirbekov svojim drugim golom u nadoknadi vremena postavio končnih 2:2.

U ostalim današnjim mečevima, Spartak je na svom trenu savladao Novgorod sa 2:1, dok je Rubin bio bolji od Alanije rezultatom 3:1.

Na tabeli posle dva odigrana kola vode Zenit, Lokomotiva i Spartak sa maksimalnim učinkom.