subota 07.10.2017.
17:53

Ubedljiv trijumf "Baćuški" u prijateljskom odmeravanju snaga sa jednom od reprezentacija koja je već čekirala mondijalsku vizu.

EPA/ANATOLY MALTSEV

Rusi su pobedili sa ubedljivih 4:2, a zanimljivo je da je najbolji "strelac" na utakmici bio defanzivac Južne Korje Kim Jo-Jung, koji je dao dva autogola.

'Zbornaja' je povela u finišu prvog poluvremena, napadač Krasnodara Fedor Smolov je glavom zatresao mrežu posle kornera sa desne strane, i sa prednošću otišča na veliki odmor.

U intervalu od 55. do 57. minuta pitanje pobednika je rešeno, nestetni Kim je u razmaku od dva minuta dva puta zatresao sopstvenu mrežu.

Pet minua pre kraja rezervista Mirančuk je overio "poker", a poraz 'Ratnika' sa Dalekog Istoka ublažili su Kvon Kjung-Von i rezervista Đi Dong-Von u finišu.

Inače, Južna Koreja je statistički gledano imala više od igre, duže je imala loptu u svom posedu, gotovo duplo više upućenih udaraca ka golu protivnika, ali Rusi su bili konkretniji.