ponedeljak 14.05.2018.
21:18

Šampion Hrvatske poražen je u pretposlednjem kolu na gostovanju ekipi Rudeša.

Epa/Antonio Bat

Poslednja utakmica pretposlednjeg kola Hrvatske fudbalske lige (HNL) odigrana je u Zagrebu gde su snage odmerili gradski rivali Rudeš i Dinamo.

Ekipa Rudeša napravila je iznenađenje i savladala šampiona Hrvatske 1:0 (0:0) koji nije imao poseban rezultatski imperativ.

Najzanimljiviji detalji na utakmici viđeni su u poslednjih deset minuta kada je gost najpre ostao sa desetoricom usled isključenja Gojaka, da bi tri minuta kasnije Emanuel Anderson iz prvog šuta na gol doneo Rudešu gol za pobedu.

Rudeš je tako nastavio sa sjajnim izdanjima u završnici sezone i nakon Rijeke, Hajduka i Osijeka uspeo da pobedi i četvrtog člana velike hrvatske četvorke.

Dinamo će u poslednjem kolu ugostiti Inter iz Zaprešića ali ni taj meč neće imati značaj jer je titula već overena.

"Modri" će na leto krenuti od prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a sve su prilike da će kao i Crvena zvezda biti nepovlašćeni na žrebu za drugo kolo.