Rubin se oprostio od Kupa

• 26. septembar 2012.

• 15:23

Protivnik Partizana u grunoj fazi LE oprostio se od učešća u Kupu Rusije pošto je danas poražen od ekipe Jeniseja iz Krasnojarska rezultatom 2:1 u šesnaestini finala tog takmičenja.

I dok šampion Srbije od 18 časova igra prvi meč u Kup takmičenju u Srbiji, njegov protivnik u LE oprostio se od Kupa Rusije nakon današnjeg poraza.

Bolja od Rubina bila je ekipa Jeniseja iz Krasnojarska koja je neočekivano lako obezbedila plasman u osminu finala Kupa.

Golove za Jenisej postigli su Sitdikov u 19. i Nikitin u 28. minutu meča. Rubin je do kraja pokušavao da se vrati u meč ali je samo utešni gol postignut u 90. minutu.

Strelac za gostujuću ekipu bio je Davidov i na taj način je Jenisej slavio sa 2:1.

Rubinu ostaje da se fokusira na učešće u domaćem šampionatu i takmičenju u LE, a da fudbalerima iz Kazanja ne cvetaju ruže, svedoči i činjenica da je prošlog vikedna upisana minimalna pobeda u šampioantu nakon dva vezana poraza.

Partizan protiv Rubina prvi meč u grupnoj fazi LE igra naredne nedelje. Najpre će crno-beli 4. oktobra gostovati u Kazanju a Rubin će u poslednjem kolu grupne faze 6. decembra igrati u Humskoj.