RPL: Sjajni Promes vodio Spartak do trijumfa u prestoničkom derbiju

nedelja 10.12.2017.
17:31

Aktuelni šampion Rusije slavio na svom stadionu protiv CSKA.

screenshot - Youtube.com

Moskovski derbi na "Otkritije" stadionu pripao je domaćinu rezultatom 3:0 (1:0).

Poveli su domaći golom Kvinsija Promesa u 10 minutu susreta, a do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata.

Spartak, koji je pre par dana doživeo katastrofu na "Enfildu" u okviru Lige Šampiona, nakon samo 15ak minuta igre u nastavku dolazi i do drugog gola, strelac je ponovo bio sjajni reprezentativac Holandije Promes.

Do kraja nije viđeno puno prilika ni na jednoj strani, CSKA je imao loptu u nogama, ali nije uspevao da pripreti aktuelnom prvaku.

Konačan rezultat postavio je u čak osmom minutu nadoknade hrvatski internacionalac na pozajmici u Spartaku iz Čelsija, Mario Pašalić.

Spartak se nakon ovog trijumfa popeo na drugo mesto na tabeli sa 37 bodova iz 20 kola, dok je CSKA sada peti sa dva boda manje.