nedelja 05.11.2017.
19:14

Nakon 16. kola ruske Premijer lige, zakomplikovale su se stvari u vrhu tabele.

Epa/Vincenzo Artiano

Izabranici Roberta Manćinija ne znaju za pobedu u Rusiji od kraja semptebra, vezali su pet mečeva bez trijumfa, kako su danas osvojili samo bod u Kazanju, bilo je 0:0 na meču Rubina i Zenita.

Gosti su bili nešto bolji rival, imali su više šuteva, čak sedam u okvir gola domaće ekipe, ali je golman Rubina Džanaev bio na visini zadatka.

Sačuvala su oba golmana svoje mreže, bodom će sigurno biti zadovoljniji domaćin koji je na 10. mestu tabele, Zenit ostaje drugi sa tri boda manje od Lokomotive.

Treba dodati da je 90 minuta u dresu ekipe iz Sankt Petersburga na terenu proveo i kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović.

Spartak se polako vraća u trku, aktuelni šampion je nakon dva remija došao do trijumfa, savladali su Ufu sa 3:1 (1:1) na svom stadionu.

Poveli su gosti golom Slaja u 10. minutu, ali je domaćin poravnao rezultat u 37. minutu preko Fernanda.

Dolazi Spartak do preokreta u 63. minutu, strelac je bio Kvinsi Promes, da bi konačan rezultat na asistenciju Promesa 16 minuta kasnije postavio Luiz Adrijano.

Spartak je peti sa 25 bodova, Ufa osa sa četiri boda manje.