"Rosoneri" majstori za penale, Milanu Superkup Italije!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 23. decembar 2016.

• 20:20

Posle 120 minuta bilo 1:1, oba tima imala svoje šanse, Milan zaista "streptomicin" za Juve ove sezone, na kraju posle penala trofej ekipi Vićenca Montele!

Odlično prvo poluvreme u Dohi. Juventus je bio mnogo bolji tim u prvih 20 minuta, Mandžukić je testirao Donarumu, a još nekoliko pretnji pokazale su da Milanova odbrana ima problem.

Na kraju kad opomene nisu bile dovoljne, vođstvo "Bjankonera". Pjanić je izveo korner, Kjelini najspretniji u gužvi, vođstvo Juventusa.

Tek tada je Milan počeo da igra fudbal, Bonaventura je mučio rivala, igra Juventusa je izgubila na kvalitetu kada je povređenog Aleksa Sandra zamenio Evra.

Kjelini

Izjednačenje je usledilo u 38. minutu. Centaršut Susa, Bonaventura je zahvatio idealno loptu glavom, iznenadio Bufona, 1:1.

Do poluvremena, Sturaro je bio u drugoj prilici da postigne gol, bio je na drugoj stativi, ali je Abate intervenisao u poslednji čas.

U nastavku Milan ofanzivniji, ali je Donaruma bio na iskušenjima nakon udarca Kedire.

Na drugoj strani, šut Kucke, malo je zakasnio Baka, inače bi Milan poveo.

Bonaventura

Ulaskom Dibale, Juventus opasniji, bilo je nekoliko dobrih situacija pred golom "Rosonera", jednu je upropastio Iguain, a Dibala je jednom za malo bio neprecizan. Iako je Juve imao posed, veliku šansu promašuje Baka, Bufon je spasao siguran gol.

I u nadoknadi još jedna prilika za Kolumbijca, ali je loše glavom zahvatio loptu.

Milan bolji, i na startu produžetka velika šansa, gol je visio u vazduhu, ali je Juventus preživeo!

U produžetku je jednom probao Iguain iz mrtvog ugla, na drugoj strani nije bio precizan Pašalić.

Juventus je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Dibala se obrukao u 115. minutu, imao je zicer, poslao loptu na tribine!

Na kraju, sudija D'Amato po mišljenju fudbalera Juventusa nije pokazao na penal u poslednjim sekundama, De Šilja je pogodila lopta, čini se je arbitar bio u pravu.

Sledili su penali.

Markizio, Bonaventura, Iguain, Kučka, Kedira, Suso su pogodili.

Lapadula za Milan, Mandžukić i Dibala za Juve su promašili, odluka je bila u rukama Pašalića, Hrvat nije pogrešio, 5:4 na kraju za "Rosonere", koji iz Dohe nose trofej za Italiju!