''Rosoneri'' bez nove pobede nad Rimljanima, ko je bliži finalu?

sreda 31.01.2018.
22:46

U samo tri dana, novi susret Milana i Lacija, ovog puta u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije.

EPA/ALESSANDRO DI MEO

Podsetimo, prvenstveni duel odigran orošlog vikenda na ''San Siru'' dobio je Milan rezultatom 2:1, pa je Gatuzov tim večerašnji meč dočekao sa znatno više samopouzdanja.

Ipak, više razloga za zadovoljstvo na kraju imaju Rimljani. Meč je završen rezultatom 0:0, pa će Lacio biti u prilici da pred svojim navijačima u revanšu za mesec dana izbori plasman u finale.

Prvo poluvreme obeležila je nešto konkretnija igra Lacija, Imobile i Sergej Milinković-Savić su u par navrata pokušavali sa distance da ugroze Donarumin gol, ali u tome nisu imali uspeha.

Bilo je još par poluprilika, ali su i jedni i drugi ostali dužni gledaocima.

Drugo poluvreme bilo je sadržajnije, Ćiro Imobile je u još dva navrata stavljao Donarumu na iskušenja, u 62, pa u 70. minutu, ali opet bez uspeha.

Kazna je mogla da usledi šest minuta kasnije, kada je Čalhanoglu imao ubedljivo najbolju priliku za Milan, ali je jednu odbijenu loptu poslao iznad prečke (pogledajte snimak u prilogu).

Nova pretnja na drugoj strani viđena je u 80. minutu, kada je Milinković-Savić odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Donaruma bio izvanredan na golu.

U nadoknadi vremena još dva neuspela pokušaja Čalhanoglua, ostalo je 0:0 do kraja.

Podsetimo,  sinoć je Juventus kao gost slavio u Bergamu protiv Atalante rezultatom 1:0 i približio se plasmanu u finale.