Ronaldovi "Ljubičasti" i Gvardiola odoleli protiv Reala, naš Jović nije imao sreće!

• 24. avgust 2019.

• 20:53

Kako je igrao, Real nije zaslužio pobedu, čvrsti Valjadolid odneo bod iz Madrida.

Ronaldovi
Real u debiju pred svojom izbirljivom publikom, Džejms Rodrigez u startnoj postavi dočekan ovacijama, Zidan je počeo i sa Bejlom i Iskom.

Ali, Real je teško stizao do gola upornog, defanzivnog Valjadolida. Nisu imali mnogo prilika u prvom delu, bilo je nekoliko nepreciznih šuteva, Isko nikako nije mogao da poveže redove "Los Blankosa".

Benzema je imao priliju na asistenciju Karvahala, ali Masip je sačuvao mrežu do odlaska na odmor.

Pritisak Madriđana u drugom delu, ništa se nije promenilo u pristupu "Ljubičastih" čiji je predsednik Brazilac Ronaldo, nekada napadač "Galaktikosa".

Real je probao posle poluvremena sa uvođenjem Vinisijusa umesto Džejmsa Rodrigeza, a tek što je ušao umesto slabog Iska, Luka Jović je imao šansu, ali ne i sreće, lopta je okrznula prečku.

Valjadolid je u 75. minutu mogao da zaledi "Bernabeu", Rubio je šutirao, Kurtoa je odbranio, prvi udarac Valjadolida u okvir gola, lako su mogli do vođstva. Odmah posle toga, nova prilika za goste, mogli su da nokautiraju rivala. Serhi Gvardiola nije uspeo da postigne gol, posle opasnog kontranapada.

I onda, odluka, kada su promašili šanse, gosti su surovo kažnjeni, Benzema u svom stilu iz okreta sa ivice kaznenog prostora uspeva da postigne gol i konačno otvori bravu rivala.

Ali, nije to bilo sve, Valjadolid nije zaslužio da izgubi, kontra, loša ofsajd zamka, Varan je zakasnio, Gvardiola ovoga puta ne greši 1:1.

Na kraju podela bodova, oba tima nakon dva kola imaju četiri boda, podsetimo Valjadolid je u prvom kolu slavio protiv Betisa u gostima, Real u Vigu.

U prvom meču dana, Osasuna i Eibar su igrali bez golova, juče je u malom derbiju Andaluzije Sevilja odnela bodove iz Granade, a Levante je nakon preokreta slavio u lokalnom derbiju protiv Viljarela.

Levante - Viljareal 2:1
Granada - Sevilja 0:1
Osasuna - Eibar 0:0
Real - Valjadolid 1:1
Selta - Valensija 21:00