Ronaldov projektil ''zapečatio'' trijumf Reala na premijeri!

• 25. avgust 2014.

• 21:55

Real očekivanom pobedom započeo novu sezonu u Primeri. Novajlija u ligi, ekipa Kordobe, pružila dostojan otpor favoritu, ali nije mogla do iznenađenja.

Kraljevski klub večeras pred svojim navijačima uspešno započeo novu sezonu u Primeri - 2:0 protiv Kordobe!

Real je u večerašnju utakmicu ušao onako kako se i očekivalo - imao je Anćelotijev tim potpunu inicijativu, vršio konstantan pritisak pred protivničkim golom, a kako je vreme odmicalo, ređao se i sve veći broj prilika pred golom golmana Karlosa.

Pokušavali su i Bejl i Ronaldo, pa Toni Kros, odbrana i golman gostiju bili su na sve većim iskušenjima, a kapitulacija je usledila na isteku prvih pola sata igre.

Korner sa desne strane terena izveo je Kros, a najviši u skoku pred golom Kordobe bio je Karim Benzema i Real vodi 1-0.

Nadali su se navijači Reala da će to biti samo početak goleade njihovog tima, ali umesto toga, Madriđani nisu nastavili u tom ritmu.

U samom finišu prvog poluvremena, gosti su mogli i do izjednačenja, takođe posle kornera, kada je Kasiljas istrčao u prazno, ali ovaj njegov kiks nije kažnjen, jer je lopta završila pored stative.

Ova prilika ohrabrila je fudbalere Kordobe, pa su i u nastavku pokušavali da priprete Kasiljasu, a najbljiži pogotku bio je naš Aleksandar Pantić, štoper gostiju, koji je posle još jednog kornera u 69. minutu pokušao atraktivnim potezom da savlada Kasiljasa, ali je lopta otišla iznad prečke.

Ipak, u samom finišu Real je, posle par prilika Hamesa Rodrigeza i Gareta Bejla tokom drugog poluvremena, uspeo da pobedu učini ubedljivijom.

Pogađate, u glavnoj ulozi Kristijano Ronaldo, koji kao da se naljutio zbog samo jednog postignutog gola njegovog tima, pa je u 90. minutu prihvatio loptu na tridesetak metara od gola, krenuo korak-dva i uputio neodbranjih projektil - sve je rešeno, Real slavi prvu pobedu u novoj sezoni, 2:0!